• Toruń- doskonałe miasto na długi urlop lub na kilkudniową wycieczkę pośród interesujących zabytków i zachwycającej architektury

  zabytki w mieście

  Gdy zastanawiamy się nad tym, gdzie wybrać się na kilkudniową wycieczkę, warto zdecydować się na Toruń, który jako miasto ma wiele do zaoferowania. Zachwycająca architektura jak również historyczne zabytki to coś, co przyciąga wielu turystów i zachęca do powrotu do tego miasta.

  Na terenie Torunia znajdziemy również wiele kościołów, głównie gotyckich lub neogotyckich, które czarują turystów swoim niesamowitym wyglądem a także charakterystyczną dla tego stylu architekturą. Kiedy więc wybieramy się do Torunia nie możemy zapomnieć o tym, żeby wyposażyć się w przewodnik po Toruniu albo udać się na wycieczkę z profesjonalnym przewodnikiem. Taka osoba, przedstawi nam wszystkie miejsca, które są warte uwagi, a w Toruniu jest ich naprawdę wiele. Będąc w Toruniu nie można także zapomnieć o skosztowaniu tradycyjnego przysmaku- toruńskich pierników, które wypiekane są od setek lat. Gdy interesują nas ciekawe, historyczne wycieczki Toruń będzie doskonałym miastem, aby poznać Polską historię i średniowieczną architekturę, która jest niemal nieodłącznym elementem całego miasta – kliknij tu.

  Toruń jest miastem pełnym zieleni, osoby, które doceniają aktywny wypoczynek, niewątpliwie odnajdą atrakcyjne opcje dla siebie. Jadąc do takiego miasta, jak na przykład toruń zwiedzanie (zobacz informacje) powinno się zacząć od spacerów po rynku, można także wybrać się na Bielany oraz Bielawy czy też Las Piwnicki. Także Brabarka jest ogromnie intrygującym regionem wartym zobaczenia. To rozległy kompleks leśny, w jakim znajduje się multum strzeżonych gatunków.

  wycieczki - malowidło
  Autor: Artur Nowacki
  Źródło: http://www.flickr.com

  Aby przekonać się, że Toruń to coś o wiele więcej aniżeli słynne pierniki, opłaca się przytoczyć króciutką relację dziewczyny, jaka wraz ze znajomymi zwiedzała zabytki w toruniu: „Moja super podróż do wymarzonego Torunia odbyła się i była niezwykle udana. Razem z trojgiem znajomych dotarliśmy do miasta pociągiem, a następnie poruszaliśmy się komunikacji miejskiej. I muszę przyznać, że zostawienie samochodu w domu było doskonałym pomysłem – komunikacja miejska w Toruniu jest naprawdę niezwykła: można nią dotrzeć kompletnie wszędzie, autobusy oraz tramwaje odjeżdżają niemalże przez przerwy, tabory są niezwykle nowoczesne i zawsze na czas, a jakby tego było mało bilety są o połowę tańsze niż w moim rodzinnym mieście. Nasza wycieczka trwała tydzień, więc zakupiliśmy tygodniowe bilety, poprzez które zaoszczędziliśmy jeszcze więcej, a te fundusze wydane zostały na albumowy przewodnik po Toruniu.

  Dzięki temu zyskaliśmy fundusze na różnego typu rozrywki. Zatem bardzo gorąco polecam każdemu Toruń na krótszy lub dłuższy wypad. Warto odwiedzić to miasto i zakosztować tradycyjnych tworzonych w Toruniu wypieków! Oczywiście Toruń kryje w sobie jeszcze wiele znakomitych atrakcji i atrakcyjnych zabytków. Warto zabrać ze sobą informator turystyczny, w jakim znajdziemy opis najważniejszych z nich.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.