• Toruń i jego atrakcje na najbliższy wypad. Czemu dobrze jest się do Trunia wybrać i co zwiedzić?

  zabytki w mieście

  Jeżeli myślimy nad tym, gdzie wybrać się na kilkudniową wycieczkę, warto postawić na Toruń, który jako miasto ma wiele do zaoferowania. Piękna architektura tudzież historyczne zabytki to coś, co przyciąga mnóstwo turystów oraz zachęca do powrotu do tego miasta.

  wycieczki - malowidło
  Autor: Artur Nowacki
  Źródło: http://www.flickr.com

  Aby przekonać się, iż Toruń to coś znacznie więcej aniżeli słynne pierniki, opłaca się przytoczyć krótką relację dziewczyny, która wraz ze znajomymi zwiedzała zabytki w toruniu (Strona internetowa): „Moja wielka podróż do wymarzonego Torunia odbyła się i była bardzo udana. Wraz z trojgiem znajomych dojechaliśmy tam koleją, a potem poruszaliśmy się komunikacji miejskiej. I muszę powiedzieć, że pozostawienie auta na Śląsku było doskonałym pomysłem – komunikacja miejska w tym mieście jest naprawdę niesamowita: można nią dojechać kompletnie wszędzie, autobusy i tramwaje kursują niemalże przez przerwy, tabory są niezwykle zadbane i zawsze na czas, a jakby tego było mało bilety są o połowę tańsze niż u nas. Nasz wyjazd trwał siedem dni, więc zakupiliśmy tygodniowe bilety, dzięki którym zaoszczędziliśmy jeszcze więcej, a te fundusze wydane zostały na albumowy przewodnik po toruniu. Dzięki temu zyskaliśmy fundusze na wszelkiego rodzaju przyjemności. Tak więc niezwykle gorąco polecam wszystkim Toruń na krótszy lub dłuższy urlop. Dobrze jest odwiedzić to miasto i zakosztować tradycyjnych toruńskich pierników!

  wczasy - image
  Autor: Arek Olek
  Źródło: http://www.flickr.com

  Toruń to ważne miasto, ponieważ to właśnie stąd pochodzi Mikołaj Kopernik, o czym ciężko zapomnieć, bo będzie tu przecież obserwatorium jego imienia, a też mamy szansę robić sobie fotografię pod jego pomnikiem na rynku. Dlatego właśnie musimy zarezerwować jak najwięcej czasu na zwiedzanie Torunia, bo jedynie wtedy mamy szansę mieć świadomość, że uda nam się sprawdzić wszystkie ważne miejsca związane z tym niesamowitym uczonym. Co więcej, musimy także wspomnieć, że zwiedzanie Torunia okaże się być ciekawym wydarzeniem, szczególnie gdy znajdziemy się w otoczeniu tych różnych niesamowitych kamieniczek, które niewątpliwie będą miały własny urok. Poza tym możemy się namyślić, czy takie zwiedzanie chcemy zaliczyć z przewodnikiem, który ukaże nam wszelkie najważniejsze miejsca, czy raczej wolimy kupić papierowy przewodnik oraz oglądać wszystko na własną rękę.

  Zwiedzanie torunia to prawdziwa przygoda, gdyż miasto to zapewnia bardzo dużo walorów historycznych, architektonicznych i tradycyjnych. Każde jest naprawdę doceniane. W rzeczywistości jeśli się uprzemy można zwiedzić najważniejsze miejsca w Toruniu już w jeden dzień, ale nie warto tak bardzo się śpieszyć, gdyż tym fantastycznym miastem dobrze się delektować. Nie zadziwia więc, iż jak wycieczki toruń zasługuje na wartościową uwagę.

  Toruń to także bliskość Wisły, jaka płynie przez miasto. Dobrze będzie spacerować Bulwarami, a kiedy pogoda pozwala, to po prostu odpocząć na trawie albo urządzić piknik. Możemy również przyjrzeć się miastu z trochę mniej zwyczajnej perspektywy, a mianowicie ze statku na Wiśle. Warto popłynąć jednym z dostępnych wycieczkowych statków, jakie maja w ofercie rejsy dla turystów. A już koniecznie nie powinniśmy przegapić nocnego klimatu miasta widzianego z przeciwległego brzegu rzeki. Na taki widok warto poczekać do zmroku. Zatem planujmy wyjazd do Torunia! (informacje)

  Categories: Kulturalne miejsca, Lokale rozrywkowe, Trochę kultury

  Comments are currently closed.