• Umieszczenie akwarium w swoim pokoju, dobry selekcja czy chwilowa zachcianka.

  Krewetki

  Wielu z nas z nas miał kiedyś taką chwilę, że chciał w swoim salonie mieć akwarium lub po prostu ogromny słoik ze złotą rybką. Miejmy na uwadze jednak, że może to fantastycznie wygląda, ale też wymaga odpowiedniego sprzętu i pielęgnacji.

  Akwarium
  Autor: Chris Favero
  Źródło: http://www.flickr.com

  Wchodzimy do sklepu zoologicznego i mamy w planie dziecku kupić pupila. Najlepszym rozwiązaniem, aby nie za zazwyczaj trzeba było się nim opiekować. Ważne, by nie wychodzić z nim, nie kąpać, nie czesać, czyli mało wymagające. Według obserwacji możemy powiedzieć, że właśnie takie są rybki. Aczkolwiek, że planując zakup, musimy zadbać o akcesoria do akwarium. Nie jest ich tak wiele, więc powinniśmy sobie dać radę. Na początek, co z wyborem samego akwarium. Szukamy sobie taką wielkość jaką zamierzamy, oczywiście czym większe, tym lepsze, ale nikt nic nikomu nie narzuca w tym przypadku. Jeżeli mamy w planie ogromne wystawne akwarium w mieszkaniu, no to oczywiste jest, że większa ilość drobiazgów i ozdób zmieści się do środka, a przede wszystkim będzie to wyglądało pięknie.

  Niestety niektóre wielkich rozmiarów akwaria muszą być wykonane na zlecenie, a jest to cena droższa niż te które możemy wybrać w sklepach zoologicznych. Jednakże efekt końcowy jest fantastyczny. Nie będziemy tutaj opisywać, że są różniące się rodzaje szkła, bo to już jest inny temat, powinno się aczkolwiek wspomnieć, że jest takowy wybór. Podstawowa sprawa w każdy akwarium to filtracja, bez niej się nie obejdzie. Mamy kilka rodzajów, ale należy mieć na uwadze, że jest ona wymagana do oczyszczania wody z wszelkich zanieczyszczeń. Kolejna sprawa niesłychanie ważna to napowietrzanie, tak jak nam jest potrzebny tlen tak rybkom też.

  Ważne, aby dostarczyć im bardzo dobrą ilość tlenu przez odpowiednie rurki. Naturalnie specjalne naświetlenie, bo bez niego ryby przez dłuższy czas nie pożyją. Grzałka, o której lokalizacji zdają sobie sprawę raczej wszyscy, gdyż musimy trzymać wodę w dobrej temperaturze. Aczkolwiek w lecie woda prędko się ociepla, więc przy pomocy dobranych przyrządów trzeba ją schłodzić. Dobre wynik, ale może by tak założyć krewetkarium? Oczywiście możemy wyszukać różnorodne inne akcesoria ułatwiające pielęgnacje takiego akwarium przykładowo automatyczne karmniki.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.