• W jaki sposób nakręcić dobry spot reklamowy, by przykuwał dużej ilości widzów

  Produkcja filmów Kraków

  Nie da się zaprzeczyć, iż spoty reklamowe zaczęły panować w telewizji. Reklama jest coraz powszechniejszym środkiem przekazu i ma ogromną siłę oddziaływania – z tego powodu też tak wiele firm z niej korzysta pragnąc wypromować dany produkt. Obecnie reklama ma tak sporą siłę, że zaczęły jej używać największe firmy, znane nam, firmy takie jak Allegro – do promowania swojej marki używają tak zwanych spotów reklamowych – niektóre z nich są doskonałe i chwytają za serce – tak jak w przypadku spotu nakręconego przez allegro.

  urlop - tableau
  Autor: Artur Nowacki
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jednakże promocja to nie tylko stworzenie spotu, musi on być głównie dobry, przykuwający uwagę – jak zatem taki spot nakręcić, by zdobył dla nas miliony przyszłych klientów? Naturalnie jeśli kompletnie nie mamy pojęcia jak się do tego zabrać i sama myśl o robieniu spotu nas paraliżuje, są firmy dla których produkcja spotów reklamowych to bułka z masłem – jednak usługa ta swoje kosztuje. Dlatego też może chociaż dowiedzmy się jak powinien wyglądać dobry spot. Najważniejszą cechą dobrego spotu jest prostota i jednoznaczność – osoba przed telewizorem musi natychmiast wiedzieć o czym oglądany spot jest i jaki produkt reklamuje – jeżeli choć przez chwilę będzie musiała zastanawiać się o co chodzi lub nie zrozumie spotu, istnieje duża szansa, że o nim zapomni. Długość spotu powinna wynosić ok. 30 sekund – jednak niech nie zwiedzie nas ta długość, stosunkowo trudno jest wymyślić coś co w tak krótkim czasie przykuje uwagę jak największej liczby widzów.

  Pamiętajmy, iż to co wykreujemy ma trafić do telewizji, czyli tym samym trafi do milionów ludzi, z tego powodu spot powinien szanować panujące tradycje i nie wywoływać niepotrzebnych kontrowersji. Zwyczajnie winien być krótki i na temat. Jasno sformułowany komunikat od razu trafi do sporej liczby widzów – czyli po prostu zostanie zapamiętany, a przecież o to chodzi. Ponadto spot musi nas zaintrygować – nikt bowiem nie lubi słuchać czegoś nieinteresującego, prawda?

  Nie można jednakże z pomysłowością przegiąć – miejmy na uwadze, że nadal najważniejszy jest produkt, a nie forma. Jeżeli nawet po przeczytaniu informacji tyczących się dobrze zrobionego spotu, nadal nie mamy pojęcia jak się za to zabrać, można wyszukać firmy, które oferują takie usługi – szukając firmy, która zajmuje się czymś takim jak produkcja spotów reklamowych Kraków i Łódź będą dobrymi miastami, bowiem są to wszystkim znane miasta sztuki, gdzie produkcja filmowa jest na bardzo dobrym poziomie, jeśli ktokolwiek rzuci hasło produkcja filmowa Kraków, będzie to kojarzone wyłącznie przychylnie. Nakręcenie dobrego spotu reklamowego, który będzie przykuwał uwagę wielu osób, to nie lada wyzwanie, któremu z pewnością nie każdy może podołać, i właśnie z tego powodu istnieją firmy, które mogą zrobić to za nas.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.