• W jaki sposób nauczyć się grać na instrumencie muzycznym od podstaw

  lekcje dla początkujących

  Gra na jakimś instrumencie muzycznym może okazać się niesamowitą frajdą. Osoba, która choćby raz miała na przykład możliwość gry na gitarze, wie jaką radość wywołuje wydobywanie melodii z konkretnego instrumentu. Gdy już poznamy jak grać mały fragment swojej ulubionej piosenki, uzyskamy ogromną satysfakcję. I tak samo kiedy już całkowicie opanujemy konkretny utwór i będziemy w stanie pochwalić się wśród znajomych, to poczucie radości będzie naprawdę spore.

  gra na perkusji dla początkujących
  Autor: bigdrumthump.com
  Źródło: http://www.flickr.com

  W ostatnim czasie, tuż obok gry na gitarze, wielką popularność zdobywa perkusja. Nie jest to jednak instrument łatwy do opanowania. Co ważne, perkusja dla początkujących jest możliwa do zakupienia dla każdego za niewielkie pieniądze, to jednak cała sztuka polega na konsekwentnych treningach. Tylko w taki sposób będziemy robić jakieś konkretne postępy. Możemy więc rozejrzeć się za interesującym zestawem, który będziemy mogli zamontować u siebie w domu. gra na perkusji sprawia naprawdę dużo satysfakcji, kiedy opanujemy choćby podstawy. Warto zauważyć, że raczej trudno jest opanować grać wyłącznie na własną rękę, jednak nie jest to awykonalne. Dobrze jest zainwestować w przykładowy kurs lub też chodzić konsekwentnie na naukę gry. Na takich zajęciach opanujemy wszystkie elementy gry na bębnach, nauczymy się podstawowych technik jak i rytmiki.

  Niezwykle ciekawym pomysłem jest wciąż podpatrywanie profesjonalnych muzyków. Dzięki temu możemy zobaczyć jak grają i jakie techniki wykorzystują a następnie spróbować je wpleść do własnej gry. Na koniec najbardziej istotna rzecz – żeby cieszyć się płynną grą na bębnach należy przede wszystkim nauczyć się konsekwencji i uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli przyłożymy się właściwie do ćwiczeń, to efekty pojawią się prędzej czy później. Jeśli nie mamy możliwości w określonej chwili pozwolić sobie na granie na perkusji a mamy ochotę poćwiczyć (na przykład w nocy), to można kupić sobie specjalną poduszkę, o którą będziemy w stanie uderzać pałeczkami. Bardzo dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że jesteśmy w stanie zabierać taką poduszkę na jakiś wyjazd i ćwiczyć niemal w każdej chwili. Dobrze jest także czytać konkretne pisma mówiące właśnie o grze na perkusji.

  Categories: Lokale rozrywkowe, Twoje hobby

  Comments are currently closed.