• Jak przygotować bicykl do sezonu?

  Rower

  Spędzanie wolnego czasu na łonie przyrody jest jedną z przyjemniejszych możliwości relaksu, którą szczególnie preferują ludzie żyjący na co dzień w dużych metropoliach. Rower może być znakomitym kompanem w czasie tego typu chwil, ponieważ dodatkowo zapewnia nam nie lada aktywność sportową. Amatorów tej odmiany transportu jest coraz więcej i, jak się okazuje, rower nie służy już tylko wycieczkom za miasto. Coraz więcej ludzi ochoczo porusza się nim codziennie, dojeżdża do firmy czy na uczelnię. Jest to bez wątpienia istotna oszczędność, a także niezależność od rozkładów jazdy, które często potrafią być niekorzystne. W sklepach odnajdziemy przeróżne rodzaje tego pojazdu skutkiem czego każdy odnajdzie coś dla siebie.

  fitness - stykówka
  Autor: Gideon Van Tonder
  Źródło: http://www.flickr.com

  Pompowanie kół niewielką pompką może nie być łatwą oraz przyjemną czynnością, jednak jest to wysiłek, który na pewno się opłaca. Zbyt małe ciśnienie w dętkach może doprowadzić do ich przebicia lub nawet do uszkodzenia opony oraz innych elementów koła, takich jak np. obręcz. Poza tym, trudno będzie walczyć z oporami toczenia. Rozwiązania tego kłopotu są właściwie 2. Pierwsze to kupno stacjonarnej, profesjonalnej pompki – w takim przypadku napompowanie koła zajmie faktycznie parę ruchów i nie utrudzi nawet dziecka. Drugie rozwiązanie łączy się z wymianą dętek na z wentylem automobilowym (jeżeli takich w swoim bicyklu nie posiadamy), wtenczas bowiem pojawia się możliwość napompowania opon przykładowo na okolicznej stacji benzynowej. Oczywiście zawsze zostaje opcja trzecia – zwykła, malutka pompka.

  Dzięki temu osprzętowi w czasie gorszej aury nie zostaniemy ochlapani wodą eliminowaną przez koła i będziemy mogli zapakować niewielkie zakupy. Na dodatek rowery te w standardzie posiadają tylny bagażnik oraz oświetlenie, jakie zazwyczaj zasilane jest przez dynamo.

  Rower
  Autor: Federation European Cyclists’
  Źródło: http://www.flickr.com

  stylowe rowery (pełen artykuł) przeważnie mają wygięte kierownice w stronę eksploatatora, ułatwiają kontrolę i powiększają komfort jazdy. Należałoby również przejechać się na wyłonionym sprzęcie przed kupnem i przetestować, czy dana pozycja nam pasuje.

  fitness - rzut
  Autor: Gideon Van Tonder
  Źródło: http://www.flickr.com

  O łańcuch w naszym jednośladzie pożądane byłoby zadbać już na jesieni. Suchy, zanieczyszczony i zostawiony w wilgotnej piwnicy napęd ogromnie prędko pokryje się korozją. Cóż, mądry Polak po szkodzie. Jak więc doprowadzić zapuszczony łańcuch do używalności? Jeśli nie jest aż tak niedobrze i łańcuch nie jest zabłocony, nie ma śladów rdzy, a jedynie głośnym trzeszczeniem domaga się o smar – powinniśmy go po prostu przesmarować wykorzystując do tego specjalnej oliwy do łańcuchów, a w przypadku ich braku, możemy zastosować samochodowy olej silnikowy. Trzeba pamiętać, ażeby nadmiar oleju przetrzeć ścierką do sucha, zapobiega to przylepianiu się brudu do łańcucha. Gdy nasz łańcuch jest już czysty, posmarowany i gotowy do pracy, możemy zacząć stosować się do paru reguł, jakie przedłużą jego żywot. Przygotuj też wszystkie konieczne akcesoria rowerowe (więcej pomocnych rad na stronie).

  Komfortowa jazda na rowerze przyniesie nam wiele korzyści tudzież niesamowitą przyjemność. Ważne będzie kupienie odpowiedniego roweru, który spełni nasze wymagania oraz nie obciąży za bardzo naszego portfela. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z rowerem warto kupić od kogoś używany pojazd.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.