• Wybierz się w rejs jachtem po morzu. Sprawdź sprawdzone oferty czarterów!

  Jachty i łodzie motorowe w przystani

  W okresie urlopowym posiadamy znacznie więcej metod spędzania dodatkowego czasu niż w trakcie zimniejszych miesięcy w roku. Gdyż pogoda sprzyja przebywaniu na zewnątrz i zwiększonej aktywności fizycznej. Toteż dużo osób właśnie w czasie wakacji najbardziej oddaje się różnego typu sportom, które nie tylko poprawiają ich sylwetkę, ale przede wszystkim zapewniają pełno przyjemności. Największą popularnością szczycą się sporty wodne, bowiem oferują nam one możliwość do schłodzenia się w zbiorniku w skwarny dzień.

  Jachty i łodzie motorowe w przystani gotowe do czartery
  Autor: Andrew Callow
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jeśli lubisz podróżować wodą, na pewno zainteresuje cię wynajem łodzi i jachtów motorowych. Usługa tego rodzaju jest dostępna we właściwie każdej, usytuowanej nad wodą mieścinie. Gdyż rejsy jachtem możemy uskuteczniać tak samo na morzu jak i na jeziorze. Jest to interesująca alternatywa, jeśli spędzamy urlop w większym gronie przyjaciół i chcemy sobie nieco urozmaicić turnus. Posiadamy tutaj dwie alternatywy do dyspozycji – można wypożyczyć jedynie maszynę, lub dodatkowo do niej kierowcę. Druga opcja jest bardziej kosztowna, lecz jeżeli żaden z uczestników wycieczki, nie ma konkretnych patentów, jest to konieczne. Gdyż maszyna o konkretnej pojemności silnika, będzie potrzebowała innego typu uprawnień – im wyższa pojemność, tym lepszy stopień. Persona, która nie ma wymaganych dokumentów, nie może używać tego typu maszyny, jest to bezprawie. wynajem łodzi i jachtów motorowych, w rozróżnieniu od klasy sprzętu a także miejscowości, w której przebywamy, będzie w odmiennej cenie. Jednak rejsy jachtem najmilsze są w większym gronie, dlatego cena rozłożona na dużo osób nie będzie za bardzo wygórowana. Wybierając się w rejs musimy dodatkowo pamiętać o zachowaniu wymaganej ostrożności i o przyodzianiu kapoków ratunkowych. Najwięcej wypadków w momencie takich rejsów wynikało ze zbyt dużego spożycia alkoholu oraz z nie stosowaniu wymaganych środków bezpieczeństwa. Należy także przestrzegać limitów dostępnych na danej łodzi – nie może na niej znajdować się więcej osób, niż jest to dopuszczalne przez wytwórcę.

  Nie ma raczej milszego sposobu na przetrwanie dobry ze znajomymi, niż wybranie się z nimi w podróż jachtem. Całe szczęście, żeby udać się na tego rodzaju wyprawę, nie potrzebujemy posiadać osobistej motorówki, bowiem można ją wypożyczyć w konkretnej firmie. Również kierowca będzie nam zaproponowany, jeżeli ani jeden z pasażerów nie ma uprawnień do obsługi tych pojazdów.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.