• Wykaz najważniejszych zasad dotyczących użytkowania sprzętu pływającego z silnikami na naszych wodach.

  Jacht

  Dużo osób marzy o tym, by sterować łodzią albo jachtem. Dzięki temu można zaplanować bardzo ciekawe wakacje nad morzem lub przy pozostałych akwenach wodnych. Polskie prawo wyraźnie wykazuje, kto ma możliwość prowadzić takie łodzie. W wypadku, kiedy pragnie się otrzymać takie upoważnienia, trzeba udać się na szkolenie, a potem pomyślnie zaliczyć egzamin. Po nim dostaje się patent sternika i może się sterować jednostkami pływającymi.

  przekrój - ćwiczenia
  Autor: LUDWIK BOEHM
  Źródło: http://www.flickr.com

  Lecz jeżeli jednak ktoś miałby zamiar pływać z większymi silnikami, to niezbędne będzie posiadanie w jego przypadku odpowiednich uprawnień, czyli patentu sternika. sternik motorowodny pływać może jednostkami o dowolnej wielkości na rzekach i jeziorach, a także w określonych przypadkach na wodach morskich. Ponieważ policja wodna zwraca coraz większą uwagę na patenty, to przez kupnem szybkiej motorówki czy skutera wodnego należy tego typu patent jednak zrobić. szkolenia motorowodne (kliknij aby przeczytać więcej szczegółów) zrobić można w praktycznie każdym większym mieście, sporo ich jest także organizowanych w okresie letnim, podczas obozów trwających kilkanaście dni.

  W dalszym etapie, mając już patent sternik motorowodny możemy zdobywać kolejne typy uprawnień: motorowodny sternik morski, kapitan motorowodny oraz mechanik motorowodny. Poza tym można uzyskać licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających. Kursy motorowodne to doskonała okazja dla osób kochających wodne przygody i wyzwania. To świetne rozwiązanie także dla tych, którzy posiadają już uprawnienia w zakresie ratownictwa, a chcieliby poszerzyć swoje umiejętności. W sytuacji sterownika motorowodnego pasje nie trudno przekłuć na pieniądze, tym bardziej, że cena samego kursu wynosi poniżej 1000zł. Reszta to już kwestia prawdziwej pasji, a zarobki same przyjdą.

  Sprawdź ofertę – www.akademiamarina.pl.

  zakres każdego kursu przede wszystkim wchodzi duża ilość teorii, począwszy od budowy silników i łodzi, a kończąc na znakach obowiązujących na szlakach wodnych. Sporą część takich kursów stanowią manewry łodzią. Trwają one przeciętnie dwie lub trzy godziny i w czasie nich ćwiczy się wszystko, co niezbędne będzie przyszłemu kapitanowi łodzi.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.