• Z jakich nowoczesnych metod i technik korzysta współczesny świat reklamy i promocji.

  praca - przekrój

  Nowoczesna reklama zaczyna sięgać po coraz nowocześniejsze metody i techniki, o jakich jeszcze niedawno nawet się nie śniło, że mogą zostać użyte. W dużej mierze wiąże się to z nowymi możliwościami technologicznymi, które są dostępne przez komputery.

  praca - przekrój
  Autor: Richard Grandmorin
  Źródło: http://www.flickr.com

  Są one coraz wydajniejsze, komputerowe programy również pozwalają na coraz więcej, więc po prostu zaczyna się korzystać z ich możliwości. W ostatnim czasie na przykład stosuje się coraz częściej w promocji wizualizacje 3d, które są doskonałym wsparciem typowych metod reklamowych. Dzięki przygotowaniu wcześniej wizualizacji można zobaczyć, jak dany obiekt będzie się prezentował w rzeczywistości bez przymusu jego budowania. Na tym etapie modyfikacje oraz poprawki są niezwykle łatwe do przeprowadzenia i można je powtarzać aż do uzyskania pożądanych efektów, bo wszystko się dzieje na ekranie komputera. Porządnie wykonane wizualizacje 3D różnych obiektów mogą dać doskonałe rezultaty w działaniach, jakie będą miały za zadanie poprawienie efektywności sprzedaży.

  Bardzo dużą popularnością wśród klientów cieszą się również różnego rodzaju animacje reklamowe. Zapewne niejednej osobie w pierwszej chwili skojarzą się one z dziecięcymi kreskówkami, ale stanowią bardzo skuteczne narzędzie do promocji usług i produktów. Zresztą oglądając reklamy telewizyjne łatwo można zobaczyć, że spora ich ilość będzie wykorzystywała stworzone przez agencje reklamowe filmy, a nie realne postacie. Ich duża skuteczność wynika z kilku rzeczy. Po pierwsze pozwalają na stworzenie historii i postaci, jakie nie byłyby do zrobienia przy wykorzystaniu realnych aktorów.

  Oprócz tego produkcja ich jest znacznie tańsza, ponieważ odbywa się tylko za pomocą komputera. Tak wiec nie trzeba angażować dużej filmowej ekipy i jeździć z nią gdzieś w dalekie miejsca, żeby wykonać kilka ujęć. Co ciekawe, takie animacje przykuwają wzrok nie tylko dzieci, lecz również dorosłych. Dzięki kilkudziesięciu sekundowym filmikom można wytłumaczyć nawet skomplikowane pojęcia i treści, przybliżając je tym samym do odbiorców.

  Categories: Lokale rozrywkowe

  Comments are currently closed.