• Z jakiego powodu każdy właściciel roweru powinien mieć na wyposażeniu choćby najprostszą pompkę, opis podstawowych ich rodzajów

  pompka rowerowa

  Współcześnie zdecydowana większość osób posiada samochody osobowe. Wskutek tego liczba klientów warsztatów samochodowych nie spada, lecz jest wprost przeciwnie. Auta tworzone są z użyciem coraz bardziej nowoczesnych technik, stąd przydatni są specjaliści, którzy znają się na współczesnych podzespołach i innego rodzaju składnikach aplikowanych obecnie. Oczywiście w przypadku samochodów wygląd zewnętrzny ma jednakowo istotne znaczenie co napęd i z tego względu wskazane jest aby pamiętać o regularnym polerowaniu poszczególnych części pojazdu.

  Ręczne pompki mają sporo zalet, jednak pompowanie nimi do najwygodniejszych nie należy, a dodatkowo za ich pomocą może być ciężko osiągnąć duże ciśnienia. Dlatego też wielu właścicieli rowerów, szczególnie takich, którzy chętnie przy nich robią coś samemu, decyduje się na zakup nieco większej pompki. Najbardziej popularna jest pompka podłogowa, jest ona dużo większa od ręcznej i pompowanie przy jej pomocy jest znacznie wygodniejsze. Nie trzeba klękać czy się schylać, a zwyczajnie zakłada się końcówkę na wentylu i na stojąco szybko i sprawnie pompuje wszystkie koła. Większość odmian takich pompek jest wyposażona także w manometr, bardzo się on przydaje, jeśli chce się wiedzieć dokładniej, jak dużo jest powietrza w kołach. Wielu użytkownikom rowerów zupełnie wystarczy do pompowania kół również typowa pompka samochodowa (odpowiednia strona).

  pompka rowerowa
  Autor: Gary J. Wood
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jazda na rowerze to na pewno jedna z lepszych pasji, bowiem oprócz solidnej dawki ruchu mamy okazję pokonywania przeróżnych tras, dzięki czemu poznajemy nowe okolice i fascynujące miejsca. Nie można ukryć, że w tej sytuacji wyjątkowo duże znaczenie ma oprzyrządowanie zarówno samego roweru, jak i dodatkowe sprzęty. Dobrze jest o tym pamiętać, bo dzięki temu o wiele lepiej działamy. Urządzeniem, które jest nam niezbędne jest bez dwóch zdań pompka rowerowa, dzięki której w każdej chwili potrafimy uzupełnić niedobór powietrza w kołach. To tymczasem jest największą zmorą w trasie, dlatego wersję przenośną warto zawsze mieć przy sobie. Firmy, jakie wyrabiają sprzęt rowerowy uwzględniają wymagania współczesnych ludzi, dzięki czemu coraz częściej możemy spotkać wersje automatyczne. Oprócz ruchowej wersji bez wątpienia potrzebna będzie nam pompka stacjonarna, dzięki której przed wyjazdem potrafimy uzupełnić powietrze w kołach do konkretnego poziomu.

  Zwykła ręczna pompka nie poradzi sobie z tym na pewno, dlatego też w takich przypadkach zdecydowanie lepiej będzie się sprawdzać jakaś porządna pompka serwisowa, umożliwiająca pompowanie takich kół.

  Wiele modeli ma również na wyposażeniu nanometr, bardzo przydatny jeśli ktoś będzie chciał dokładniej wiedzieć, ile ma w kołach powietrza. W takiej sytuacji dobra pompka z manometrem sprawdza się idealnie, także wtedy, gdy byłaby konieczność sprawdzenia, czy nie trzeba coś dopompować. W przypadku pompek ręcznych należy poziom ciśnienia nieco orientacyjnie szacować, czasami będzie więc zbyt małe, a czasem ktoś za bardzo się postara i może nawet spowodować pęknięcie dętki.

  Categories: Twoje hobby

  Comments are currently closed.