• Zaplanuj wczasy na nowy rok kalendarzowy już dziś – najfajniejsze przeżycia są na wyciągnięcie ręki Sprawdź czarter jachtów po Bałtyku!

  Rejsy jachtem po Bałtyku - wynajem jachtów w Gdański

  Gdy nadchodzą wakacje, ludzie główkują, dokąd pojechać i jak zorganizować sobie pobyt. W kraju czeka wiele cudownych zakątków, gdzie można podziwiać wspaniałe widoki, radować się ciszą oraz spokojem, jak również skorzystać z dostępnych na miejscu atrakcji. Dla amatorów sportów wodnych albo żeglarstwa najlepszym wyborem okażą się Mazury lub pozostałe polskie jeziora. To piękna kraina, która urzeka widokami i jest doskonale przygotowana na przyjęcie turystów. By jeszcze lepiej odczuć klimat tego rejonu, trzeba wynająć jacht lub inną łódź.

  Jachty i łodzie motorowe w przystani
  Autor: Andrew Callow
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jeśli planujemy pojechać nad morze, wskazane jest zerknąć nie tylko za noclegami, ale również za pomysłami spędzenia wolnego czasu. Atrakcyjną opcję przedstawiają rejsy po Bałtyku (więcej informacji na stronie). Powinno się je rezerwować dużo wcześniej, chyba że ciekawi nas tylko krótki wypad małym statkiem wycieczkowym. Na wynajęcie jachtu, a już szczególnie jachtu z kapitanem, trzeba zapolować i dobrze to zaplanować. Wysiłek ten opłaci się na pewno, gdyż polskie morze jest wyrozumiałe nawet dla początkujących marynarzy.

  Jeśli idzie o wynajem jachtów (zobacz więcej tutaj) zapewnia kilka większych i sporo niedużych przedsiębiorstw, które proponują takie atrakcje. Najlepiej rzecz jasna w tego typu rejs udać się z grupką kolegów, z których co najmniej jeden ma patent sternika i będzie w stanie zawiadywać podczas rejsu. Od nas jest zależne, na ile czasu wynajmiemy jacht. Normalnie wypożycza się obiekt na tydzień lub czternaście dni, jakkolwiek zdarzają się wynajmy dziesięciodniowe bądź jeszcze inne. Opłaty są bardzo zróżnicowane, jednak wypada pamiętać, iż nie jest to najtańszy sport. Atutem wydaje się tu niewątpliwie to, że podczas kilkudniowego pływania na ogół śpimy na wodzie, stąd nie trzeba w tym czasie dzierżawić noclegu na lądzie.

  Nie ma chyba milszego sposobu na przetrwanie dnia z przyjaciółmi, niż wybranie się z nimi w rejs jachtem. Na szczęście, żeby udać się na tego typu wyprawę, nie potrzebujemy posiadać własnej motorówki, gdyż możemy ją wynająć w specjalnej firmie. Również kierowca będzie nam udostępniony, jeżeli żaden z uczestników nie posiada patentów do obsługi tych pojazdów.

  Categories: Bez kategorii

  Comments are currently closed.